17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jug-lindor. Nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë Celsiusë.

Të ngjajshme

Të fundit