30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Përleshje fizike mes nxënësve të dy shkollave të mesme të Kumanovës

Përleshje fizike në mes nxënësve të dy shkollave të mesme të Kumanovës ka ndodhur  mesditën e të mërkurës. Siç raporton MPB incidenti ka ndodhur në palestrën sportive të shkollës së mesme “Pero Nakov”, ndërsa motivi i sulmit ka qenë humbja në ndeshjen e futsalit.

Rreth rastit në fjalë janë prononcuar edhe nga MPB ku thonë se janë marrë në bisedë 11 persona nga Komuna e Likovës dhe se po merren masa për zbardhjen e ngjarjes.

“Më 01.11.2022 në Stacionin Policor Kumanovë është bërë intervistë zyrtare me 11 persona nga komuna e Likovës lidhur me një përleshje fizike që ka ndodhur rreth orës 13:15 në sallën e sportit të shkollës së mesme komunale “Pero Nakov”Në Kumanovë”, thonë nga MPB.

Sipas raportit, përleshja fizike ka nisur pas përfundimit të ndeshjes mes pjesëtarëve të dy skuadrave, pas së cilës janë përfshirë edhe më shumë persona nga publiku. SPB Kumanovë po ndërmerr masa për zbardhjen e rastit, pas së cilës do të dërgohet raport përkatës.

Të ngjajshme

Të fundit