36.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Peticion për largimin e “Haaland” nga Premier League

Tifozët në Angli e kanë filluar një peticion për ta larguar sulmuesin e Manchester Cityt, Erling Haaland nga Premier League. “SportBible” ka shkruar të enjten se nëpërmjet këtij peticioni tifozët po kërkojnë nga Federata e Futbollit të Anglisë që ta suspendojë Haalandin nga ndeshjet kampionale.

Në këtë peticion, tifozët po e quajnë Haalandin “robot” dhe tepër të fortë për të luajtur në Premier League kundër ekipeve të tyre.

Haaland këtë verë iu bashkua Cityt dhe e ka nisur furishëm karrierën te skuadra angleze, ku ka shënuar në total 19 gola në 12 paraqitje në të gjitha garat. Vetëm në Premier League, 22-vjeçari ka 14 gola në 8 ndeshje.

Në 24 orët e fundit, peticionin për largimin e Haalandit nga kampionati anglez, thuhet se e kanë firmosur mbi 1.8 milionë njerëz.

“Thjesht, kjo nuk është aspak korrekte. Ne mund ta ndryshojmë këtë. Tash është koha për ne dhe njerëzit tjerë që të reagojmë. Ky robot nuk duhet të lejohet të luaj në vendin tonë”, ka shkruar një përdorues në uebfaqen “Change.org”.

Të ngjajshme

Të fundit