11.8 C
Skopje
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Reali “poker” ndaj Gironas

Real Madridi ka “shkelur” Gironan në ndeshjen e drejtpërdrejt për liderin e La Ligas.

“Mbretërit” fituan 4:0 të shtunën.

Jude Bellingham realizoi dy gola, ndërsa nga një e shtuan brazilianët Vinicius Junior dhe Rodrygo.

Skuadra e Carlo Ancelottit është lidere me 61 pikë pas 24 ndeshjesh. Girona tani mbetet me pesë pikë prapa në pozitën e dytë. Barcelona si e treta me 23 ndeshje ka 50 pikë.

 

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit