13.8 C
Skopje
E diel, 25 Shkurt, 2024

Ruskovska ditët në vijim merret në pyetje nga Prokuroria

Shefja e suspenduar nga Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, Villma Ruskovska, ditëve në vijim dotë ftohet në Prokurori të jep dëshminë e saj, informon Zhurnal.

Përpos Ruskovskës, në bisedë do të thirren edhe koleget e saja Elizabeta Josifovska dhe Ivana Trajçeva pas denoncimit për keqpërdorim të detyrës zyrtare të cilën e ngriti Arafat Muaremi, ish drejtori i policisë financiare.

Ndërkohë si shef i Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar, përkohësisht është caktuar Trajçe Pelivanov.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit