2.8 C
Skopje
E enjte, 30 Nëntor, 2023

Sërish tërmet në Turqi

Sërish dy tërmete me epiqendër në Hatay sa po ndodhën tani me magnitudë 6.4 dhe 5.8 Rihter…raportohet për më shumë ndërtesa të rrënuara tani.
Një hapësirë shumë e madhe është dridhur, nga vedet bregdetare si Antalya , Alanya e deri në Beirut të Libanit.
Panik dhe frikë pa fund tek banorët që për dy javë presin të afermit e tyre të nxirren nga gërmadha.

 

Të ngjajshme

Të fundit