21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Shkup / 176 persona u gjobitën

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar 176 shkelje të rregullave të trafikut.

Prej tyre: 18 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 16 gjoba iu shqiptuan këmbësorëve, 14 për tejkalim të parregullt.

Sipas MPB-së janë shqiptuar dhe 14 gjoba për kalim në të kuqe në semaforë, 5 gjoba për makinat e transportit publik në gjendje të parregullt dhe tre gjoba të tjera për përdorim të telefonit.

Të ngjajshme

Të fundit