2.8 C
Skopje
E enjte, 23 Mars, 2023

Moti sot në RMV

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë mesatare, kohë pas kohë e përforcuar nga drejtimi jugor.

Kah fundi i ditës do të jetë kryesisht me vranësira. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 19 deri në 24 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë celsiusë

Të ngjajshme

Të fundit