14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Sondazhi i “Encourage”: Siljanovska prin te maqedonasit, Taravari te shqiptarët

Sondazhi i fundit sipas “Encourage” ka nxjerrë disa statistika sipas daljes së popullatës në votim deri në ora 14:00 në RMV, shkruan POPULLI.mk.

24,71% është dalja që në shifra i bie rreth 440 mijë persona kanë shfrytëzuar të drejtën e votës.

Gordana Siljanovska 36,7%, Stevo Pendarovski 20,9%, Bujar Osmani 11,8%, Arben Taravari 15,4%, Maksim Dimitrievski 4,2%, Biljana Vankovska 5,9% dhe Stevço Jakimovski 5,1%

Këto janë të dhënat e fundit sipas “Encourage” për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. / © POPULLI.mk

Të ngjajshme

Të fundit