14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Taravari: Po krijojmë frymë të re, duhet ndryshim në RMV

Krijojmë një frymë për ndryshimin që shqiptarët e presin 20 vite në Maqedoni. Këtë paralajmërim u.d. kryetar i ASH-së, Arben taravari sonte në Tv 21.

“Jemi të hapur për të gjithë. Aspekti moral na bën ndryshe nga të tjerët dhe me qeverisjen tonë e kemi dëshmuar pse duhet të jeshë pjesë e ASH-së dhe të ndihmosh. Në kohën sa isha ministër i shëndetësisë e kemi kthyer besimin te ky institucion, pstaj komunat që kemi menaxhuar Vrapçisht, Bogovinë dhe Gostivar, kemi projekte që dallojnë nga të tjerët”, tha mse tjerash Taravari.

Ai tha se ASH do të jetë vazhdimisht në fushatë të fuqishme pavarësisht se kur mbahen zgjedhjet paralemntare. /Flaka

Të ngjajshme

Të fundit