17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Temperaturat për ditën e sotme

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në disa zona me mjegull ose vranësira të ulëta. Në pjesët perëndimore në orët e mëngjesit do të ketë kushte për paraqitje të reshjeve të shkurtra të shiut, ndërsa në vendet lindore do të mbizotërojë mot me diell. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 10 deri në 17 gradë Celsius. Në Shkup me vranësira të pjesshme me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 16 gradë.

Nesër në pjesët perëndimore do të ketë reshje shiu kryesisht paradite, e më pas do të ketë periudhë në të cilën do të mbizotërojë mot stabil me paraqitje të mjegullës së mëngjesit nëpër lugina. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare kryesisht jugore, ndërsa temperaturat e mëngjesit në pjesën më të madhe të zonave të banuara do të jenë rreth zeros dhe më të larta.

Të ngjajshme

Të fundit