14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Tetovë / Sulmohet nga qentë endacakë, thyen këmbën dhe lëndon krahun

Një grua në Tetovë theu këmbën e djathtë dhe lëndoi dorën në përpjekje për të shmangur sulmin e qenve endacak

Një grua 40-vjeçare ka përfunduar me thyerje të këmbës së djathtë dhe krahut të lënduar në tentativë për të shmangur sulmin e qenve endacak dje në Tetovë. Ngjarja e pakëndshme ka ndodhur të dielën rreth orës 23 në Bulevardin “Marshall Tito” pranë tregut të gjelbër.

“Po ecja nga shtëpia pranë tregut të gjelbër deri te stacioni i autobusit në bulevard për të shkuar në turnin e tretë në punë. Qentë më sulmuan në treg. U përpoqa të ikja përmes mbjellësit midis trotuarit dhe shtegut të biçikletave, por këtu u pengova dhe theva këmbën e lëndova dorën”, thotë V.S. nënë e tre fëmijëve.

Gruaja është dërguar në spitalin e Tetovës, ku për shkak të thyerjes së këmbës është imobilizuar me gjips, ndërsa lëndimi i dorës i është sanuar. Rasti është raportuar në polici, ku një ekip policor ka ardhur në spital për të bërë proces verbal për sulmin e raportuar nga qentë endacakë.

Të ngjajshme

Të fundit