-2.2 C
Skopje
E diel, 10 Dhjetor, 2023

(VIDEO) Sylvinho festoi si i ‘çmendur’ / Çfarë nuk u pa gjatë ndeshjes

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, ka qenë arkitekti i një rrugëtimi të suksesshëm drejt EURO 2024. Pas kualifikimit në Europian, entuziazmi i brazilianit ishte i papërmbajtshëm dhe jo vetëm me futbollistë e pjesëtarët e stafit, por edhe me tifozët. Ky moment është shpërndarë dhe nga media italiane “Gazzetta dello Sport” në rrjetet sociale.

Mjaftoi barazimi ndaj Moldavisë, i cili iu kundërpërgjigj me Baboglo 1-0 të Cikalleshit (nga penallti), por megjithatë nuk prishi festën e njerëzve të Silvinjos. Arritja, e dyta pas vitit 2016, është triumfi i një skuadre të përbërë kryesisht nga protagonistë të Serisë A: Berisha, Hysaj, Ismajli, Gjimshiti, Asllani, Bajrami dhe Ramadani janë startues në një mbrëmje historike për vendin e tyre.

https://www.instagram.com/reel/Czw-IqoIQHn/?utm_source=ig_embed&ig_rid=292a8bea-3b47-4c00-8bd9-e36391011608

Të ngjajshme

Të fundit