18.8 C
Skopje
E diel, 19 Maj, 2024

12 mijë tifozë do të shikojnë Ballkani – Sivasspor

Ballkani do ta zhvillojë sonte ndeshjen e raundit të katërt  në grupin G të Ligës së Konferencës ku do të përballet  me skuadrën turke Sivaspor. Ekip të cilën  javën e kaluar e mundi në transfertë 4:3.

Skuadra vendase e Ballkanit  në “Fadil Vokrri” pritet të ketë përkrahjen e 12 mijë tifozëve  që është motiv plus që djelmoshat e Ilir Dajës të japin angazhimin maksimal dhe të vazhdojnë të kryesojnë grupin, kur  duhet  se në dy  ndershjhet e radhës është mysafire e , Sllavia Praga dhe CFR Cluj, andaj kjo ndeshje do të jetë me rëndësi jetike për të dy klubet.

Ndeshje starton nga ora 21:00, ndërsa drejtësinë do ta ndaj  austriaku Manuel Schuettengruber. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi CFR Cluj përballet me Sllavia Praga.

Të ngjajshme

Të fundit