36.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Abdullahu: Kurti ka stilin e “reperit politik”

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Faton Abdullahu, e ka quajtur reper politik Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

Abdullahu në Prime Time ka thënë se askush nuk mundet ta mashtrojë më qytetarin e Kosovës, pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.

“Nuk mundesh me bë budallë qytetarin e Kosovës, aq më pak pas 14 shkurtit që i është dhënë cdo fjalë e ëmbël e mundshme, e thënë në njëfarë stili njëfarë reperi politik, është reper politik Albin Kurti, dhe me ato fjalë ka fituar”, ka thënë ai.

 

Të ngjajshme

Të fundit