36.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Ali Ahmeti pjesë e historisë së Gllogjanit

Gjenerali Maliq Ndreca ka falenderuar liderin e BDI-së, Ali Ahemti për vizitën në Gllogjan, ku pjesë e historisë së këtij vendi ka qenë edhe vetë Ahmeti.

“Falemnderit shumë për vizitën në Gllogjanin Historik, ku pjesë e historisë je edhe ti vet”, shkruan Gjeneral, Maliq Ndreca.

Takimi mes tyre ndodhi gjatë vizitës së Ahmetit në Kosovë në nderim të ditëlindjes së Hilmi Haradinajt.

Gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gjeneral Maliq Ndreca ishte Komandant i Brigadës 132 “Myrtë Zeneli” në Zonën Operative të Dukagjinit.

Ahmeti shpesh ka shprehur publikisht vlerësim maksimal për bashkëluftëtarin e Tij, Anëtarin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Komandantin emblematik të Brigadës 113 ”Ismet Jashari-Kumanova”, të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, shqiptarin legjendarë, të madhin dhe të panënshtruarin Gjeneral Maliq Ndreca.

Ky i fundit ndodhet në listë e ish ushtarëve te UÇK-së,për të cilët qeveria serbe ka lëshuar fletarrest.

Të ngjajshme

Të fundit