30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Arrestohen dy kontrabandistë të emigrantëve

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar dy persona për kontrabandë me migrantë. Në veturat e tyre janë kapur 6 emigrantë.

“Me datë 12.11.2022 rreth orës 14:30 në rrugën Demir Kapi – Negotinë, në vendin e quajtur “Jella”, zyrtarë policor të stacionit policor Negotinë kanë ndaluar S.F.(26) nga Shkupi, i cili drejtonte veturën e pasagjerëve BMW me targa të Shkupit, dhe A.Q.(20) nga Gjevgjelia, i cili drejtonte mjetin motorik të pasagjerëve “Seat” me targa të Gjevgjelisë, pasi në vetura janë gjetur gjashtë emigrantë (pesë nga Siria dhe një nga Pakistani)”, thonë nga MPB.

Të ngjajshme

Të fundit