21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

“Dramë në Wembley” – Liverpool mposht Chelsean në ‘Carabao Cup’

Liverpool fiton trofeun e Carabao Cup teksa mposhti në një finale spektakolare, Chelsean me rezultatin 0-1 (pas kohës së rregullt). Në Wembley pati nga të gjitha, raste, nerva, shtylla dhe gola të anuluar.

90 minutat nuk prodhuan fitues teksa u desh koha shtesë për të përcajtuar fituesin. Goli erdhi dy minuta nga fundi i krejt ndeshjes me Virgil Van Dijk që realizoi me kokë për tëndezur festën e kuqe në stadiumin mitik të Londrës.

Klopp dhe të tijtë festuan me të drejtë në fund ndërsa Mauricio Pochetino duhet të kënaqen me një ndeshje të cilën e luftuan deri në fund dhe ku dhuruan gjithçka./ Super Sport

 

Burimi / Top Channel

Të ngjajshme

Të fundit