27.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ganiu uron “WHC Çair” për suksesin në Kupën Europiane

?‍♀️??‍♀️Vajzat e Çairit shënojnë historinë në hendboll, renditen në ekipet më të mira të Kupës Evropiane?

Fitorja e sotme e Klubit të Hendbollit për Femra nga Çairi është edhe një e arritur historike që na bëri krenar pa masë. Kampionet nga Çairi u përballën me KHF “Istogu”, Kosovë dhe shënuan fitoren në ndeshjen e raundit të dytë të edicionit “European Cup”, duke hyrë në mesin e 16 ekipeve më të mira të kësaj Kupe.

???‍♀️?Përgëzoj lojtaret, udhëheqësinë trajnerin e klubit, sikurse edhe tifozët duke uruar që ta kenë gjithnjë të suksesshme këtë rrugë të Kupës Evropiane.

Të ngjajshme

Të fundit