21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Grubi: Opozitën e bashkon vetëm rrënimi i BDI-së dhe Ali Ahmetit

Zëvendëskryeministri Artan Grubi duke folur për bashkimin e opozitës ka thënë se e vetmja pikë që i bashkon ata është rrënimi i BDI-së dhe Ali Ahmeti.

Thotë se opozita është bashkuar me aminin e VMRO-së. Shton se opozitarët tanë janë të ndikuar në mënyrë inderekte nga ndikimi rus. Thotë se kanë mungesë të përvojës ndërkombëtare.

“Kanë shumë dallime mes vete, kanë mungesë projektesh, nuk kanë asnjë ide. E vetmja pikë që ata i bashkon është e rrënimi i BDI-së dhe Ali Ahmetit. E vetmja pikë e përbashkët është urrejtja e UҪK-së. Ata janë të pavedishëm, në mungesë të përvojës ata janë indirekt të përfshirë nga ndikimi rus. Që të pesë liderët nuk kanë përvojë ndërkombëtare.Ata nuk dijnë as maqedonisht. Shifeni ekzekutivin që ka BDI-ja, 10 ministra shqiptar. Kemi bërë, nga kryeministri, zëvendëskryeministri parë shqiptar, flamuri, kryetari i federatës së futbollit dhe shumë të tejra”, tha Grubi.

Të ngjajshme

Të fundit