17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Hendboll / Kosova pret fitore ndaj Malit të Zi dhe Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll është duke i kryer përgatitjet e fundit para fillimit të ciklit të ri kualifikues, atë për Kampionatin Evropian të vitit 2024. Duelin e parë “Dardanët” e luajnë të mërkurën në Podgoricë kundër Malit të Zi. Kurse të dielën në Prishtinë e presin Slloveninë.

Të hënën në kryeqytet hendbollistët e Kosovës i kanë kryer dy seanca përgatitore. Ekipi ka qenë i kompletuar për herë të parë. Udhëtimi për në Podgoricë është të martën.

Përzgjedhësi Bujar Qerimi konfirmon mungesat e rëndësishme, por thekson se mungesat duhet mbulohen, e jo të vajtohen. Bujar Ramosaj për shkaqe personale dhe Valon Dedaj e Shaban Zogaj për shkak të lëndimeve nuk do ta mund ta ndihmojnë Kosovën në dy ndeshjet e rëndësishme.

Por i grumbulluar nuk është as Deniz Terziqi, një prej lojtarëve më të mirë në Kosovë.

Të ngjajshme

Të fundit