21.8 C
Skopje
E premte, 12 Prill, 2024

Islam Abazi zgjidhet Shef i Prokurorisë për Krim të Organizuar

Është zgjedhur Shef i ri i Prokurorisë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion. Në zgjedhjet e sotme, më së shumti vota ka marrë Islam Abazi. i cili vjen nga Prokuroria e Lartë në Gostivar.

Në zgjedhje të drejtpërdrejta dhe me votë të fshehtë, 163 prokurorë nga vendi sot patën mundësi të votojnë për zgjedhjen e shefit të ri të prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit. Në garë për këtë pozitë ishin katër kandidatë: Ermon Neziri nga Prokuroria Publike e Shkupit, Islam Abazi dhe Desa Paunovska nga Prokuroria e Lartë e Gostivarit si dhe Vilma Ruskovska, shefe e deritanishme e kësaj prokurorie.

Të ngjajshme

Të fundit