7.8 C
Skopje
E martë, 20 Shkurt, 2024

Ka ndërruar jetë Gigi Riva, njëri ndër më të mirët në Itali

Ndërron jetë Gigi Riva. Një ndër sulmuesit italianë më të mirë në histori, ka mbyllur përfundimisht sytë moshën 79-vjeçare.

Riva shkëlqeu me Cagliarin, skuadër me të cilën luajti për 13 sezone (1963-1976), duke fituar titullin kampion në vitin 1970. E para dhe e vetmja herë kur sardët fituan Serie A.

Gjatë viteve të mrekullueshme në ishull, ai shënoi 164 gola në 315 ndeshje të zhvilluara me Cagliarin e tij të dashur.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit