8.8 C
Skopje
E enjte, 29 Shkurt, 2024

(VIDEO) Turqi / Një person therr me thikë 11 kalimtarë

Të paktën njëmbëdhjetë persona, duke përfshirë një vajzë të re, janë dërguar me urgjencë në spital pasi një burrë i goditi me thikë në rrugët e Stambollit të Turqisë.

Raportimet nga qyteti turk thonë se autori është identifikuar por identiteti i tij nuk është bërë publik, përcjell klankosova.tv.

Viktimat u dërguan për trajtim në Spitalin Shtetëror turk, ”Esenyurt Necmi Kadıoğlu” aty pranë. Lëndimet e tyre nuk besohet të jenë kërcënuese për jetën.

Një nga viktimat, Mehmet Üstel, pretendoi se vrasësi me thikë nisi sulmin e tij të furishëm mëngjesin e së hënës dhe vazhdoi deri të paktën në mesditë, kur u vu në shënjestër.

Ai tha: “Ai ka filluar të më godasë me thikë në mëngjes, por më ka goditur me thikë në mesditë. Numri i njerëzve që ka goditur nuk është i qartë”.

 

Üstel vazhdoi: “Ndërsa po ecja, më hasi një person. Ai nxori thikën dhe thikë të bukës. Dukej sikur po bënte shaka kur u pa për herë të parë. Ma futi në këmbë dhe u largua”.

“Unë rashë menjëherë në tokë. Ai nuk tha asgjë. Filloi në orën 09:30 të mëngjesit, dhe më kapi në orën 13:30. Më goditi me thikë. Numri i njerëzve që goditi nuk dihet.”

Transmetuesi lokal Medyanin Elli Tonu tha në X se “Në Esenyurt, Stamboll, një person shkoi nga rruga në rrugë dhe goditi me thikë këdo që haste”.

“Ndërsa 8 të plagosurit u dërguan në spital, policia nisi operacionin për kapjen e sulmuesit”.

Pamjet e CCTV-së që qarkulluan në mediat sociale supozohet se kapën momentin kur vrasësi me thikë hyri në një ndërtesë vetëm për t’u shtyrë jashtë brenda disa sekondash, ndërsa mbante atë që duket të jetë një armë në dorë.

Të ngjajshme

Të fundit