17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Koha sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht në orët e pasdites. Ndërkohë në mbrëmje do të fryjë erë e matur nga drejtimi jug-perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

Të ngjajshme

Të fundit