27.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ky është parashikimi për motin sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, nëpër lugina me paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëta. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut, kryesisht në pjesët veriore të vendit. Temperatura minimale do të ulet në interval prej 1 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 17 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe mjegull. Kah fundi i ditës do të ketë reshje të përkohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.

Të ngjajshme

Të fundit