14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Lëvizja Besa pritet nga mërgimtarët e Zvicrës

Lëvizja BESA po mban tubimin e paralajmëruar për diasporën shqiptare në Zvicër. Në Cyrih, në prezencën e kryetarit të Lëvizjes BESA, nënkryetarëve Limani dhe Sejdiu, sekretarit organizativ Azizi, po bashkëbisedohet për hallet e shqiptarëve në diasporë.

Përndryshe, Lëvizja BESA pas Danimarkës, po zhvillon takime me të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe veprojnë jashtë shtetit.

Të ngjajshme

Të fundit