27.8 C
Skopje
E premte, 22 Shtator, 2023

Lloga kërcënoi me dorëheqje për shkak të ligjit për amnisti

Ministri Krenar Loga ka kërcënuar me dorëheqje, pasi ligji për amnisti me të cilin ministri paralajmëron uljen e numrit të të burgosurve në burgje është pezulluar sërish nga Qeveria.

Në seancën e sotme, sipas informacioneve të TV 24, edhe pse ka pasur një debat të hapur, ligji nuk është miratuar dhe është dërguar sërish për rishikim.

Të ngjajshme

Të fundit