15.8 C
Skopje
E martë, 21 Mars, 2023

Makina më e shtrenjtë në histori është bërë vetëm për Ronaldon dhe Georgina: Ka vetëm një shembull unik!

Një nga futbollistët më të famshëm dhe më të pasur në botë, Cristiano Ronaldo, njihet për pasionet e tij të jashtëzakonshme, duke përfshirë edhe atë të makinave: ai zotëron një nga më të shtrenjtat ndonjëherë.

Cristiano Ronaldon e njohin të gjithë. Edhe ata që nuk janë entuziastë për futbollin sigurisht që kanë dëgjuar për të. Dihet gjithashtu se ai dhe e dashura e tij magjepsëse i shijojnë të gjitha gjërat magjepsëse: që të dy i duan bizhuteritë dhe jetën luksoze: në fund të fundit, me një llogari bankare si ajo e tij, pse të mos e përballojnë? Ndërsa bizhuteritë e preferuara të Georgina janë diamantet, bizhuteritë e preferuara të Ronaldos janë makinat.

Dihet se Cristiano Ronaldo ka fituar famën, respektin dhe pasurinë e krijuar gjatë shumë viteve të karrierës së tij. Pasi theu të gjitha rekordet dhe grumbulloi tituj, CR7 u bë një ikonë e gjallë.

Nga vitet e tij në Portugali e deri te ato te Manchester United, duke kaluar nëpër lavdi me Real Madridin dhe më pas Juventusin, portugezi, përveç fitimit të disa Topave të Artë, mblodhi edhe perla të tjera “të arta” luksi dhe fuqie.

Sidomos në fushën e automobilave: Ronaldo dihet se ka një koleksion të jashtëzakonshëm automjetesh të mahnitshme, të fuqishme, luksoze dhe të shtrenjta. Por pak njerëz e dinë se CR7 bleu edhe makinën më të shtrenjtë në botë.

Makina më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë i përket Cristiano Ronaldos: Bugatti La Voiture Noire. Lojtari i ri i Al Nasr, duke pasur parasysh rrogën e madhe, sigurisht që mund ta përballojë atë.

Veçanërisht, kur CR7 e bleu atë, Bugatti La Voiture Noire ishte me çmim 12 milionë funte, duke e bërë atë veturën e re më të shtrenjtë. Kjo ishte në vitin 2019, ka kaluar disa kohë që atëherë dhe paga e Cristiano Ronaldos sigurisht është rritur, duke marrë parasysh transferimin e ri të fundit.

Për të festuar ditëlindjen e tij të 35-të, portugezi e trajtoi veten me një makinë hapësinore të bërë me porosi vetëm për të! Megjithatë, sot nuk është më më i shtrenjti, pasi është tejkaluar nga Rolls-Royce Boat Tail.

 

Të ngjajshme

Të fundit