21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Mickoski: LSDM sot është shërbëtor i Ali Ahmetit dhe BDI-së

“Patriotizmi i përbashkët duhet të jetë “conditio sine qua non” i Maqedonisë, shpresa dhe thelbi pa të cilin është e pamundur. Motori kryesor i ndryshimit, transmeton InfoShqip.

Por ata nuk duan të flasin për këtë, të dashur miq, nuk duan të flasin për këtë temë, duan të flasin për temën tjetër për të cilën do të flas sot, që janë të ashtuquajturat amendamente kushtetuese. Pse duan të flasin për të ashtuquajturat ndryshime kushtetuese?

LSDM-ja e di se ky është fundi i saj dhe e di që pas humbjes në zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të kalojë në opozitë dhe ekzistenca e kësaj partie politike, ekzistenca e LSDM-së si markë në skenën politike, do të thirret. pyetje. Por kjo është arsyeja pse ai vendos të luftojë në mënyrë konvulsive për çdo ditë privilegji shtesë dhe është e dhimbshme të shohësh sesi të poshtër të Bashkimit Demokratik për Integrim qëndrojnë sa më gjatë, një ditë plus, një javë më shumë, një muaj më shumë në pozicionet e tyre. që të mund të vjedhin nga populli, që ta grabisin Maqedoninë”, deklaroi kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme të UMS-së së VMRO-DPMNE-së.

Mickoski shtoi se kështu është sot LSDM. Nga një parti që në fillim mund të kishte pasur një lloj shtetndërtimi, sot është plehra e Ali Ahmetit dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

“Dhe kur flasim për Bashkimin Demokratik për Integrim, pse Ali Ahmeti kur flet për bashkim mes shqiptarëve dhe realizimin e interesit kombëtar të shqiptarëve, ai është patriot, e pse jam unë kur flas për interesin kombëtar maqedonas, pastaj shpallem nacionalist. Cili është ndryshimi midis njërës dhe tjetrës?

Ali Ahmeti dëshiron të flasë për një të ardhme evropiane që të mos flasë për të djegurit e gjallë në spitalin modular të Tetovës, sepse nëse nuk flet për një të ardhme evropiane ku nuk ka vlera të përbashkëta, atëherë do të flasë. duhet të flasim për tragjedinë e “Besa” Transit ku dhjetëra bashkëqytetarë tanë humbën jetën për shkak se një deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim, i cili është në një pozicion të rëndësishëm në shtet, dha pëlqimin për të drejtuar një automjet të tillë me defekt.

Sepse ai duhet të flasë për mijëra shqiptarë që po zbrazin fshatrat në Maqedoni. Sepse do të duhet të flasë për cunamin ekonomik, për grabitjen dhe krimin që sollën në Maqedoni, për tenderat e montuar, për kontratat privatisht. Sepse ai do të duhet të flasë, apo jo, për axhendën e gjelbër, dhe ne nuk e kemi parë “Z”-në e gjelbër, por përkundrazi, zgjedhjet po afrohen dhe ne po i rikthehemi hartës tashmë të kontrolluar, që është të ndajmë njerëzit dhe flasin për nacionalizmin. Nuk do të flas për këta njerëz të LSDM-së, ata sigurisht janë të poshtër të tyre”, theksoi Mickoski.

Ai ka theksuar se kur Kovaçevski nuk di çfarë të bëjë, ose shkon në Zajas për të pyetur ose shkon në Strumicë për këshilla. Fatkeqësisht, sot ata njerëz po abuzojnë me të ardhmen evropiane dhe janë ata që duan të flasin për ndryshimet në Kushtetutë dhe përfshirjen e një pjese të vogël minimale të bashkëqytetarëve që thonë se janë pjesë e popullit bullgar në preambulë./InfoShqip.com

Të ngjajshme

Të fundit