32.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Ministrja serbe, Tanja Mishçeviq sot viziton RMV-në

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, sot do të presë ministren e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Republikës së Serbisë, Tanja Mishçeviq, e cila po qëndron për vizitë zyrtare njëditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Siç njoftoi Sekretariati për Çështje Evropiane, të dy delegacionet do të kenë një takim bilateral në të cilin do të nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit në fushën e integrimeve evropiane. Pas takimit, Mariçiq dhe Misçeviç do të mbajnë një konferencë për shtyp.

Të ngjajshme

Të fundit