25.8 C
Skopje
E premte, 2 Qershor, 2023

Moti për ditën e sotme

Moti sot në mëngjes do të jetë i kthjelltë dhe i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsius.

Të ngjajshme

Të fundit