32.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Mot me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 22 deri 27 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 26 gradë.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike informojnë se vazhdon periudha e motit kryesisht me diell dhe relativisht të ngrohtë.

Të ngjajshme

Të fundit