30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Moti sot në RMV

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi juglindor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri 13 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 11 deri 17 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë i qëndrueshëm dhe me rritje të temperaturave ditore.

Të ngjajshme

Të fundit