14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Shkup/119 vozitës janë gjobitur

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsejtë 119 gjoba, dhe atë: 13 për kalim në të kuqe në semaforë, 8 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 5 për mosvënien e rripit të sigurisë, 4 për vozitje në gjendje të dehur, tre gjoba u shqiptuan për makina të paregjistruara…

Të ngjajshme

Të fundit