14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

MPB: 202 gjoba në Shkup, 23 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë regjistruar gjithsejtë 202 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 23 për tejkalim të shpejtësisë, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 gjoba për ngasje të makinës në gjendje të dehur.

Sipas MPB-së janë shqiptuar dhe 7 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 3 për vozitës fillestar, 5 për kalim në të kuqe, 2 për mosvënien e rripit të sigurisë.

Të ngjajshme

Të fundit