25.8 C
Skopje
E premte, 2 Qershor, 2023

Najçevska: Ata që vjetërsuan lëndën e Mijallkovit janë po aq kriminelë sa ai

Mirjana Najçevska komentoi vjetërsimin e lëndës “Titanik 2” ku i akuzuar i parë ishte Sasho Mijallkov, duke thënë se secili nga gjyqtarët që mundësuan vjetërsimin e lëndës janë po aq kriminel sa Mijallkovi.

“Secili gjykatës që mori pjesë në vjetësimin e këtij rasti dhe rasteve të tjera të funksionarëve të lartë, është kriminel po aq sa Mijallkovi”, u shpreh Najçevska.
Sipas saj, deri sa nuk jemi liruar nga këto gjyqtarë, nuk mund të ecim para.

“Çdo funksionar që do të përmend se po punon në sundimin e së drejtës dhe shtet të së drejtës është kriminel që i ndihmon Mijallkovit”, u shpreh Najçevska.

Të ngjajshme

Të fundit