38.8 C
Skopje
E diel, 21 Korrik, 2024

Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë në Shkup, shkak borxhet ndaj tyre

Transportuesit privatë nga dita e hënë nuk do të qarkullojnë nëpër Shkup.

Të tre kompanitë ranë dakord që të mos ketë protesta dhe të mos bllokojnë Shkupin. Por, ata do të qarkullojnë nga ora 5 deri në 10 të mëngjesit dhe më pas do të kthehen në garazhe.

Arsyeja e një vendimi të tillë është për shkak të pagesasve jo të rregullta ndaj tyre nga ana e Ndërmarrjes së Qarkullimit Publik (JSP), ndërsa borxhi tashmë ka arritur në 140 milionë denarë.

  1. Qytetarët ankohen për transportin publik prej gati 2 vitesh pasi autobusët janë të parregullt dhe kur vijnë mbushen me pasagjerë.(INA)

Të ngjajshme

Të fundit