35.8 C
Skopje
E diel, 21 Korrik, 2024

Pesë shqiptarë në duart e policisë zvicerane, transportonin koka’inë

Në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, Policia Kantonale e Cyrihut kapi rreth 47 kilogramë kokainë në aeroportin e Cyrihut të dielën.

Policia kantonale e Cyrihut, në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, mundi të kryente një grusht shteti: ndërsa kontrollonin një bagazh të dielën, punonjësit e Zyrës Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare sekuestruan 47 kilogramë kokainë.

Këtë e bëri të ditur Kapo Cyrih të mërkurën.

Hetimet nga policia kantonale e Cyrihut, e cila u thirr menjëherë, çuan përfundimisht në arrestimin e pesë tregtarëve të dyshuar të drogës.

Të arrestuarit janë të moshës 25 deri në 40 vjeç, të gjithë me kombësi shqiptare dhe banues jashtë vendit.

Pas marrjes në pyetje nga policia, burrat u dërguan në prokurorinë publike përgjegjëse.

Të ngjajshme

Të fundit