30.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Rama: “Jemi 1”, detin e Shqipërisë edhe Kosova do ta shfrytëzojë për tregti

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë, e cila forcon edhe më shumë lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe dy popujve shqiptarë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama ka treguar se po bëhet zhdoganimi në Portin e Durrësit dhe se, nga sot, “deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.”

??Jena1??

?‍♂️ ??‍??Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës veç për turizëm, po është edhe i Kosovës për tregti??❤️

#TëBashkuarJoTëNdarë?
#ShqipëriaEArdhmjaJonë☀️??
#SkaKohëPërPushim?‍♀️??‍♂️

Të ngjajshme

Të fundit