21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Regjistrohen 44 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 543 teste, ndërsa janë regjistruar 44 raste të reja me COVID-19.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive (44), janë regjistruar 13 riinfeksione.

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë konfirmuar edhe 47 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të kaluara nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga “Termini Im”, nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 344.075, numri i të shëruarve është 334.249, numri i atyre që humbën jetën është 9.564 dhe numri i rasteve aktive është 262.

Të ngjajshme

Të fundit