38.8 C
Skopje
E diel, 21 Korrik, 2024

RMV-ja ka Qeveri dhe kryeministër të ri!

Me 77 vota për, 22 kundër dhe asnjë abstenim, para pak çastesh është votuar Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut.

Qeveria do të drejtohet nga kryeministri Hristijan Mickoski, ndërsa partner të VMRO-DPMNE-së në pushtet, do të jenë koalicioni i partive shqiptare VLEN dhe partia ZNAM e Maksim Dimitrievskit.

Të ngjajshme

Të fundit