21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Sedat Berisha e fillon me fitore karrierën si trajner

Ish futbollisti i FC Shkupit, KF Shkëndija dhe shumë klubeve tjera, Sedat Berisha ka filluar karrierën e tij si trajner në klubin e tij të zemrës FC Shkupi.

Berisha do ta menaxhojë gjeneratën 2009-të në klubin çairas. Sot në ndeshjen e parë të tij djelmoshat ia dolën që ta mposhtin KF Shkëndijën me rezultat 3-1.

Berisha ka dëshmuar me vite se është një lojtar i klasit të lartë dhe tani shpresojmë ta shohim poashtu edhe në rolin e trajnerit.

Të ngjajshme

Të fundit