17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Selmani: Dyshoj se do të zgjidhet çështja e 20%. Partitë shqiptare nuk janë të unifikuara

Profesori universitar Bashkim Selmani në emisionin Argument në TVM2 u shpreh pesimist se do të zgjidhet çështja e 20%-shit. Sipas tij kjo për shkak se partitë politike shqiptare nuk po e vënë këtë çështje si priroritet.

“Kemi qenë shumë tolerues. Kam dilema pasi përseri partitë polotike shqiptare nuk kanë një qëndrim të unifikuar, nuk e ngrisin zërin dhe nuk e fusin si prioritet këtë çështje”, tha profesori universitar Bashkim Selmani ne emisionin Argument në TVM2.

Të ngjajshme

Të fundit