10.8 C
Skopje
E martë, 23 Prill, 2024

Shkupjani përleshet edhe fizikisht me kontrollorin e biletave të autobusit në NQP

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme ka pasur një Konfrontim fizik mes një shkupjani dhe kontrollorit të biletave të autobusit në NQP.

Nga MPB theksojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit, do të vijojë një dorëzim përkatës.

“Më datë 16.10.2022 në orën 08:20 është raportuar se në zonën e Kisella Vodës, në autobusin me nr. 67 të NQP-së, pas një debati të mëparshëm për kontrollin e biletave, është prishur rendi dhe qetësia publike nga një konfrontim fizik mes I.S.(38), i punësuar si kontrollor në NQP dhe pasagjerit N.Z (48), të dy nga Shkupi”, thonë nga MPB.

Të ngjajshme

Të fundit