27.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Shqipëri / Aksident në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, vdes 55 vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotmë në aksin rrugor Tiranë-Elbasan.

Automjeti me drejtues shtetasin E.Q. është përplasur me automjetin me drejtues Sh.K.

Si pasojë e aksidentit, ka humbur jetën shtetasi Sh.K., 55 vjeç dhe është dëmtuar pasagjerja që udhëtonte në automjetin e tij, shtetasja V.K.

Kjo e fundit është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./Albeu.com/

Të ngjajshme

Të fundit