21.8 C
Skopje
E premte, 12 Prill, 2024

Shqiptohen 145 masa në Shkup, 40 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë shqiptuar 145 masa në trafik.

“Janë shqiptuar 40 masa për tejkalim të shpejtësisë, 13 për ngasje të automjetit pa patentë shoferi, 8 për ngasje të automjetit në gjendje të dehur.

Janë shqiptuar dhe 6 gjoba për kalim në semaforë të kuqë, 4 për mosvënien e rripit të sigurisë, 3 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes…”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Të ngjajshme

Të fundit