36.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Taravari: Jemi zotuar që do kujdesemi për çdo nxënës

I pari i Gostivarit, Arben Taravari sot ishte i pranishëm në SHF Bashkimi ku u promovua klasa sepciale për nxënësit me nevoja të veçanta.
Lexo statusin e plotë:
Sot në shkollën fillore “Bashkimi” promovuam klasën speciale të sapo përfunduar për nxënësit me nevoja të veçanta.
Aty ndjekin mësimin shtatë nxënës të rregullt nga kjo shkollë me spcialist të fushës në orë idividuale nga 45 minuta.
Si Komunë e Gostivarit jemi zotuar që për çdo nxënës do të kujdesemi dhe këtë e dëshmojmë në vepër duke krijuar edhe në kohë krize mundësi për mësim inkluziv në cdo shkollë.
Shkolla Fillore “Bashkimi” sot kishte organizuar edhe tregun e ushqimit. Përgëzova nxënësit dhe prindërit e mësimdhënësit e tyre për organizimin e denjë.

Të ngjajshme

Të fundit