30.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Taravari kritikon MASH-in, nxënësit ende nuk kanë libra shkollorë!

Kryetari U.D kryetar i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari përemes një postimi në rrjetin social facebook ka uruar mësuesit me rastin e ditës botërore,5 Tetori.

Taravari kujton që edhe pse jemi në muajn e dytë të vitit shkollor ende nuk ka libra për nxënësit!

Sot është Dita Botërore e Mësuesëve. Me rastin e kësaj dite urojmë të gjithë mësuesit tanë kudo që janë dhe gjejmë rastin të apelojmë për situatën tronditëse që ka sjellë mungesa e librave shkollorë.
Jemi në muajin e dytë të vitit shkollor dhe Ende Nuk Ka Libra…
Mësuesit dhe prindërit janë të shqetësuar…

Të ngjajshme

Të fundit