35.8 C
Skopje
E diel, 21 Korrik, 2024

Taravari tërhiqet nga komuna e Gostivarit, vazhdon punën si ministër i Shëndetësisë

Kryetari i deritanishëm i Komunës së Gostivarit Arben Taravari nëpëmjet një statusi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se do të tërhiqet nga pozita e Kryetarit të Komunës së Gostivarit për të vazhduar si Ministër i Shëndetësisë, përcjell TV21. Në vendin e Taravarit si u.d Kryetar i Gostivarit do të ulet Valbon Limani.

Taravari thekson se do të jetë gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar Gostivarin.

“Unë do të marr detyrën e ministrit të Shëndetësisë, do të jem i angazhuar me partinë dhe me VLEN-in, por gjithnjë do të jem i gatshëm për të ndihmuar Gostivarin”, ka shkruar mes tjerash Taravari.

Të ngjajshme

Të fundit